Estetik Diş Hekimliği ve Gülüş Tasarımı

22.12.2010 tarihinde resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Tebabet ve Şurabatı Sanatlarının İcrasına dair kanunda yapılan değişikliğe göre diş hekimleri; dişlerin, dişetlerinin ve bunlarla doğrudan bağlantılı olan ağız ve çene dokularının sağlığının korunması, hastalıklarının, düzensizliklerinin teşhis, tedavi ve rehabilitasyonu ile ilgili her türlü mesleki faaliyeti icra etmeye yetkilidir.
Bu anlamda Dr. A.Ruşen Ildız, Londra'da Innomed Traing Center'da düzenlenen çalışmalara 2012'de katılmıştır. Tıp merkezimizde ağız ve çevresi estetiği konusunda botox ve dermal dolgu (hyaluronik asit uyglamaları) ve mezotropi uygulamaları yapmaktadır.

Estetik dişhekimliği; kişilerin bozuk olan veya çeşitli nedenler ile bozulmuş olan yüz estetiğinin, hastanın kişisel arzuları doğrultusunda güzel, estetik bir uyumda olmasının sağlanmasıdır. Dişler alt-üst çenede, birbirleri ve çevredeki yüzün diğer kısımlarıyla belirli bir orantıda uyum içinde dizildiğinde kişi, dışarıdan görünümü GÜZEL olarak nitelendirilebilecek görünüme sahip olur.

İşte bu nedenle 2010 yılında resmi gazetede ilan edildiği gibi dişhekimleri ağız, dişler ve çevre dokularda müdahele yapmaya yetkilidirler.

Dişhekimleri anatomisini çok iyi bildikleri yüzde, en fazla çalışan hekim grubu olarak çok rahatlıkla BOTOKS VE DERMAL DOLGU UYGULAMARI YAPABİLMEKTEDİR. ESTETİK GÜLÜŞÜN ANA ELEMANLARI DİŞLER VE ÇEVRESİNDEKİ DİŞETİ, DUDAK, YANAK DOKULARININ UYUMU İLE İDEAL BİR GÜLÜŞÜN OLUŞTURULMASI SAĞLANABİLİR. Tüm güzelliklerin ayarlanmasında kullanılan altın oran, TEK TEK HER DİŞ İÇİN OLDUĞU KADAR ÇEVRE DOKULAR İLE DE ORANLANMASINDA HESAP EDİLEREK GEREKTİĞİNDE DİŞLERİN TEK TEK ŞEKİLLERİNDE, GEREKTİĞİNDE YÜZ HATLARININ İÇ VE DIŞ KENARLARI İNCELENEREK GÜZEL BİR GÜLÜŞ SAĞLANIR.

Dişlerin esas amacının; kişinin yemek yiyebilmesi, konuşmada normal fonasyonun sağlanması olduğunu unutmadan estetik kurallara uyarak kişiye yeni bir gülüş tasarlayıp uygulamak kliniğimizin rutin çalışmaları arasındadır.

Copyright © 2010 Endomed
Çekirge Cad. No:57 (Kültürpark Karşısı) BURSA